Perth Mint Stříbrná mince Chinese Myths and Legends - Phoenix 1 Oz 2022 Austrálie

Phoenix

V řecké mytologii je Fénix (nebo Foenix) legendární pták spojený s regenerací a znovuzrozením. Mýtus o Fénixovi byl převzat a adaptován do různých kultur a mytologií po celém světě.

Podle řecké legendy byl fénix obzvláště krásný pták, velký jako orel nebo páv, s červeným a zlatým peřím. Říká se, že fénix žil v Arábii nebo Egyptě a měl extrémně dlouhou životnost, která může dosáhnout stovek nebo dokonce tisíců let. Po tomto období Fénix shoří v plamenech a umírá, ale z jeho popela se znovuzrodí nový Fénix.

Proces znovuzrození Fénixe je v mytologii popisován jako velkolepá událost. Když cítí, že smrt je blízko, postaví si fénix hnízdo z rákosí a stromové kůry, vznese se v plamenech a úplně shoří. Ze vzniklého popela povstane mládě fénixe, které rychle roste a stává se z něj nádherný nový pták. Tento cyklus se opakuje v dlouhých intervalech a dává Fénixovi jeho jedinečnou charakteristiku znovuzrození a nesmrtelnosti.

Fénix je považován za symbol síly, čistoty, regenerace a vzkříšení. Představuje koloběh života a přírody, vyjadřuje myšlenku, že z destrukce může vzejít něco nového a krásného. Fénix byl často spojován se sluncem a nesmrtelností. Kromě toho je Phoenix často spojován s ohněm a plameny, protože jeho proces znovuzrození je doprovázen úplným spalováním.

Mýtus o Fénixovi měl velký vliv na kulturu a umění, je přítomen v literatuře, vizuálním umění a kinematografii. Myšlenka znovuzrození a čelit smrti skrze znovuzrození i dnes lidi stále fascinuje a inspiruje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru