Česká mincovna Stříbrná mince Stříbrný Český Lev 2 Oz $2 2023 Niue BU

4 654,16 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27609183
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Jedná se o pátý ročník série Stříbrný Český lev. Nyní je k dispozici ve velikosti 2 oz a má zcela nový design. Tato skvělá mince má ražbu pouhých 4 440 kusů.
Zajímavosti mincí:
Obsahuje 2 unce jemného stříbra 0,999.
Ražba pouhých 4 440 mincí.
Avers: Zobrazuje erb Niue spolu s nominální hodnotou a rokem vydání. Pod erbem jsou listy lipové ratolesti a heraldická orlice.
Rubová strana: Přibližuje částečnou tvář Českého lva, který je ve státním znaku České republiky. Pod obličejem je umístěna propracovaná koruna svatého Václava.
Garantováno Českou mincovnou.
Průměr: 37 mm
Seriál Český lev
Česká mincovna představila svou první sérii slitků v roce 2017 vydáním stříbrného slitku Český lev. Tato série si rychle získala oblibu díky svému vlasteneckému reliéfu a limitovaným ražbám. Design na rubu mince byl několikrát přepracován, vždy však zvýrazňuje dvouocasého Českého lva, který je uveden ve státním znaku České republiky. Součástí návrhu jsou i další symboly české státnosti, svatováclavská koruna, lipová ratolest a orlice na štítě. Česká mincovna je licencována ostrovem Niue.
Česká mincovna
Česká mincovnaje jednou z mladších národních mincoven, která debutovala v roce 1993 po rozpadu československého státu. Česká mincovna, zřízená z pověření České národní banky, je výhradním výrobcem českých oběžných mincí a je zodpovědná také za výrobu pamětních mincí a medailí.

Mincovna

Přejít nahoru