Bavarian Mint Stříbrná mince Leopard (MD® Premier + PCGS FS) 1 Oz Somálsko 2023

1 534,70 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27792955
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Zajímavosti mincí:
Rok: 2023
Označení:100 šilinků
Obsah kovu:1 trojská unce
Čistota:0,9999
Tloušťka:3 mm
Průměr:38,6 mm

Obsahuje 1 unci jemného stříbra 0,9999.
Aby byly způsobilé pro označení FirstStrike®, musí zůstat v uzavřeném obalu .
Avers: Zobrazuje somálský erb a datum spolu s nominální hodnotou 100 šilinků.
Reverse: Představuje leoparda zaměřeného buď na kořist, nebo na predátora. Levhart je v poli se skloněnou hlavou a polozatočeným ocasem.
Raženo v Bavorské státní mincovně v Německu.
Série Leopard
Leopardí mince je druhým zvířetem ze série African Wildlife a stejně jako jeho protějšek, slon, si každým rokem získává oblibu u investorů i sběratelů. Prvním rokem vydání leoparda byl rok 2018 a design rubu se u této zlaté mince každý rok mění. Design vždy zahrnuje leoparda, ale je zobrazen v různých scénácha také může zahrnovat více leopardů v designu. Díky designovým změnám je rok vydání jedinečný. Na lícní straně je vyobrazen státní znak Somálska.
Bavorská státní mincovna
Bavorská státní mincovna je nejstarší společností v Mnichově s více než 850 lety. Mincovna má pověst ražby kvalitních oběhových a sběratelských mincí. Mincovna i nadále spoléhá na nové metody a technologie, jak ve výrobě, tak při provádění kontrol kvality, aby byla jednou z nejlepších mincoven.
Každý rok jsou mince představeny s datem nového roku. Pro každý rok jsou vyryty, připraveny a rozmístěny nové raznice. Razidla se opotřebovávají tisíci údery, což způsobuje zploštění detailů rytého razidla, které se přenáší na nově vyraženou minci, což snižuje kvalitu hotové mince pod standardy. V tomto okamžiku jsou matrice vyměněny. Pro každý ražební lis mohou být nové raznice požadovány několikrát ročně.

Mincovna

Přejít nahoru