Private Mint Stříbrná mince Gepard 1 Oz

Nejpoužívanější stříbrné mince

Nejpoužívanější stříbrné mince se opět mohou lišit v závislosti na období a regionu. Existuje mnoho historicky důležitých a oblíbených stříbrných mincí, které hrály klíčovou roli v mincovnictví a obchodních aktivitách. Zde je seznam několika významných stříbrných mincí:

Denár (Denarius) – Římská říše: Denár byla stříbrná mince razená v římské říši a byla základní jednotkou římské měny. Tato mince byla jedním z nejrozšířenějších platidel ve starověkém Římě.

Mexický stříbrný dolar (Mexican Silver Dollar): Tato mince byla razena v Mexiku v 19. a počátkem 20. století a byla velmi rozšířená v obchodě v Severní Americe a Asii. Byla oblíbená mezi obchodníky a sběrateli.

Maria Teresa Thaler: Tento stříbrný dolar byl původně ražen v roce 1741 ve Vídni a byl nazván po císařovně Marii Terezie. Tato mince se stala mezinárodním platidlem a byla používána v mnoha částech světa pro obchod a diplomatické transakce.

Britannia: Britannia je moderní stříbrná mince, která byla poprvé uvedena na trh Spojeným královstvím v roce 1997. Mince nese vyobrazení personifikace Britannia, což je symbol britského národa.

Americký Silver Eagle: Americký Silver Eagle je oficiální stříbrná investiční mince Spojených států amerických. Byla poprvé vyražena v roce 1986 a je oblíbená mezi investory a sběrateli.

Kanadský Maple Leaf: Kanadský Maple Leaf je stříbrná investiční mince vyražená v Kanadě. Mince byla poprvé uvedena na trh v roce 1988 a je známá svým designem javorového listu.

Tyto mince jsou jen některými příklady významných stříbrných mincí, které měly v historii velký vliv. Stříbro má dlouhou tradici jako peněžní kov a díky své kráse a odolnosti zůstává oblíbeným materiálem pro mincovnictví a investiční účely.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru