New Zealand Mint Harry Potter Mrzimor 1 oz

Mrzimor

Mrzimor (latinsky Carpinus betulus) je stálezelený listnatý keř nebo strom. Patří mezi nejrozšířenější stromy ve střední Evropě a je oblíbený pro svou odolnost vůči větru a mrazu. Roste do výšky 20-25 metrů s širokou korunou a trochu kuželovitou korunou. Listy mrzimoru jsou zelené, střídavé, eliptické až vejčité až 8 cm dlouhé. Na podzim listy mění barvu na žlutou. Květy jsou žluté a mají jedno květenství, které se skládá z mnoha malých květů. Plody jsou oříšky, které jsou obaleny modrými křídly.

Mrzimor je oblíbené dřevo pro nábytek a jiné domácí výrobky, jehož dřevo je tvrdé, odolné a tuhé. Může být také použit pro výrobu hudebních nástrojů, protože jeho dřevo má jemnou strukturu, která absorbuje tóny.

Mrzimor je také oblíbený jako okrasný strom. Může být použit jako solitérní strom a je často vysazován v parcích, na veřejných prostranstvích nebo v zahradách. Mrzimor má také několik druhů, které jsou zajímavé pro jejich zimní odolnost a krásné listy. Je to také oblíbený strom pro živé ploty.

Ale také :

Harry Potter a Mrzimor je fantasy román o mladém čarodějovi jménem Harry Potter, který je přijat do tajné školy kouzel a kouzelnického umění – Mrzimoru. Mrzimor je jedna z nejstarších a nejuznávanějších škol kouzel a kouzelnického umění ve fiktivním světě J. K. Rowlingové. Harry se zde setkává s novými přáteli, získává nové znalosti a vyvíjí magické schopnosti, aby se mohl postavit černokněžníkovi Voldemortovi a jeho zlu.

Knihu Harry Potter a Mrzimor napsala J. K. Rowlingová a vydala ji v roce 1998. Kniha se stala obrovským mezinárodním hitem, vyšla v 65 jazycích a prodala se více než 450 milionů výtisků. Kniha byla také adaptována do osmi úspěšných filmů.

Harry Potter a Mrzimor představuje Harryho Pottera jako hrdinu, který se snaží porazit Voldemorta a jeho zlo. Harry se setkává s různými magickými bytostmi, kouzlí a předměty, které používá k boji proti Voldemortovi. Čtenáři se také dozvídají o mnoha zákonech magie a zásadách, které magii ovládají.

Knihu Harry Potter a Mrzimor doporučujeme všem, kteří mají rádi fantasy a dobrodružné příběhy. Je to klasický příběh o hrdinství, odvaze a přátelství, který je velmi inspirativní. Čtenáři se zde dozvídají mnoho o magii a jejich schopnostech a vůbec se dozvídají, jak bojovat se zlem.

Mincovny vydávají různé série mincí. Mincovna New Zealand Mint Harry Potter Mrzimor o váze 1 oz stříbra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru