Mince -2017 Mongolsko 1 oz stříbro  Divoká zvěř

Mongolsko

Mongolsko je středoasijská státní entita, která leží mezi Čínou na východě a Ruskem na západě. Mongolsko je druhou největší zemí mezi jednotlivými asijskými státy po Rusku. V současné době je mongolskou vládou navigována směrem ke reformám a modernizaci, aby se zlepšila hospodářská situace v zemi.

Mongolsko je zemí s nízkou hustotou zalidnění, kde žije přibližně 2,8 milionu obyvatel. Většina obyvatel žije v hlavním městě Ulaanbaatar. Převažujícím etnickým skupinou v Mongolsku je mongolský národ, který tvoří 90 % populace. Další etnické skupiny zahrnují Kazachy, Číňany, Burjáty a Tuvy.

Mongolská ekonomika je stále významně závislá na dovozu a vývozu zemědělských a průmyslových produktů. Mongolsko má také značný zájem o rozvoj turistického ruchu. Nejvýznamnějšími exportními produkty jsou ropa, zemní plyn, železo, uhlí a měď.

Mongolská vláda se snaží modernizovat zemi a rozvíjet infrastrukturu. V posledních letech bylo v Mongolsku provedeno mnoho reformních opatření, která mají zlepšit hospodářskou situaci země. To zahrnuje zavedení nového ekonomického systému a více podporování podnikání. Mongolsko také podniklo kroky k zajištění lepšího životního prostředí a rozvoji v oblasti obchodu, technologií a veřejného sektoru.

Unce mongolsko je starověká jízdní jednotka, která byla používána v Mongolsku během 13. století. Unce mongolsko byla jednotkou kavalerie, která sloužila jako hlavní bojová jednotka mongolské armády. Byla to jedna z nejdůležitějších jednotek mongolského vojska, která byla používána k ovládnutí obrovských území na Blízkém východě a ve střední Asii.

Unce mongolsko byla tvořena skupinou koní, které byly vybaveny kopími, šípy, meči a luky. Většina z těchto koní byla krátkonozí, což umožňovalo rychlé pohyby a lepší manévrovatelnost. Unce mongolsko byla velmi účinná při boji proti pevně usazeným nepřátelům, protože mohla rychle manévrovat a zasáhnout nepřátele z mnoha směrů. Unce mongolsko také používala různé taktiky boje, jako například útok na nepřátelské koně, který měl za cíl ochromit nepřátelskou kavalérii.

Unce mongolsko byla také velmi účinná, když bojovala s pevně usazenými nepřáteli. Umožnila mongolské armádě ovládnout obrovské území a dobytí velkých měst.

Mongolsko v roce 2017 vydalo stříbrnou minci 1 oz Divoká zvěř

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru