Rubín - 1

Korunovační klenoty

Korunovační klenoty jsou skupinou historických symbolů, které jsou používány pro korunovaci panovníků. Tyto klenoty jsou obvykle tvořeny zlatem, stříbrem a drahokamy a jsou často uloženy v korunovačních schránce. Klenoty byly obvykle používány spolu s korunou pro korunovaci královny.

Korunovační klenoty mohou být vyrobeny z různých materiálů a mohou mít různé tvarové formy. Některé z nejznámějších klenotů jsou:

• Královský královský řetěz – tento řetěz je vyroben ze zlata a je vyzdoben drahokamy. Je vázán okolo krku královny a vepředu je ozdoben červeným rubínem.

• Královská koruna – je vyrobena ze zlata a je vyzdobena různými drahokamy. Je používána pro korunování panovníka.

• Korunovační klenoty – jsou vyrobeny z různých materiálů. Některé jsou vyrobeny z drahých kamenů, jiné z různých kovů.

• Královská korunovační berla – je vyrobena ze zlata a je vyzdobena drahokamy. Je používána pro symbolickou korunovaci panovníka.

Kromě těchto klenotů jsou korunovační klenoty také vyrobeny z drahých kovů a drahokamů. Tyto klenoty jsou obvykle tvořeny jako koruny, meče, štíty, přívěsky nebo šperky.

Korunovační klenoty jsou obvykle uloženy ve speciálních schránkách, které jsou uloženy v královském paláci. Tyto schránky jsou obvykle vyrobeny ze dřeva nebo ze skla. Tyto schránky jsou obvykle ozdobeny zlatem a drahokamy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru