Perth Mint Kookaburra 2023 1 Oz

Kookaburra

Kookaburra je obecná název pro druh ptáka z rodiny kingfishers. Jsou známé pro jejich smíchovité zvuky, které jsou slyšet především ráno. Patří mezi největší druhy kingfishers a pocházejí z Austrálie a Nového Zélandu.

Tento druh ptáka je charakterizován jeho zelenou až modrou barvou, bílým krkem a černými skvrnami na hlavě. Kookaburry mohou dorůstat délky až 43 cm a vážit až 500 g. Žíjí obvykle ve volné přírodě, ale některé druhy se mohou objevit i ve městech. Jsou draví ptáci, kteří se živí rybami a jinými malými živočichy.

Kookaburry jsou velmi ceněni pro jejich krásu a zvuky. Jsou to oblíbená zvířata, která bývají občas chováná jako domácí mazlíčci. Jejich zvuky se často využívají v filmech, televizních pořadech a dalších médiích.

Kookaburry se vyskytují v lesích, na suchých otevřených pláních, na náhorních plošinách a ve vrcholcích skal. Prolítávají se nízko nad zemí a většinou vyhledávají potravu u potoků nebo jezer.

Kookaburry jsou obecně hodnoceny jako užitečné pro místní ekosystémy, protože se živí mnoha druhy škůdců. Jsou také oblíbenou potravou pro jiné druhy ptáků a zvířat.

Australská mincovna The Perth Mint vydává sérii stříbrných a zlatých mincí s motivem Kookaburra .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru