King Ghidorah

King Ghidorah je jedním z nejslavnějších nepřátel filmového monstra Godzilly. Jedná se o tříhlavého draka, který pochází z vesmíru a je známý jako „Hydra z vesmíru“ nebo „Monster Zero“. Jeho příběh je úzce spjat s Godzillou a dalšími kaiju monstry.

První výskyt King Ghidoraha se datuje do roku 1964, kdy se objevil ve filmu „Ghidorah, the Three-Headed Monster“. V tomto filmu byl King Ghidorah zaveden jako kosmické monstro, které bylo na Zemi zahnáno z jiného světa. Ghidorah byl neuvěřitelně silný a destruktivní, a jeho přítomnost vyvolala paniku mezi ostatními kaiju monstry, jako je Godzilla, Mothra a Rodan. Nakonec se tyto monstra spojila a dokázala Ghidoraha porazit.

King Ghidorah se od té doby objevil v mnoha dalších filmech a televizních pořadech z Godzilla franchise. Jeho původ a motivace se v průběhu času mírně měnily. V jednom příběhu byl Ghidorah ovládán mimozemskou rasou, která chtěla Zemi ovládnout. V jiném příběhu byl Ghidorah přírodní entitou, která přicházela vyvážit přírodní síly a způsobovala zkázu a chaos.

Ghidorah je považován za jednoho z nejsilnějších a nejnebezpečnějších nepřátel Godzilly. Jeho tři hlavy mu umožňují používat různé energetické zbraně, jako jsou blesky a gravitační paprsky. Ghidorah také obvykle vyniká svou schopností létat a je schopen způsobit katastrofální ničení na své cestě.

Ve filmu „Godzilla: King of the Monsters“ z roku 2019 se King Ghidorah objevil jako hlavní antagonist. V tomto filmu byl Ghidorah představen jako „Král všech monstrov“ a byl součástí snahy ostatních monstrov obnovit rovnováhu přírody. Godzilla se s ním střetl v epické bitvě a nakonec ho porazil.

King Ghidorah je jedním z nejvíce ikonických kaiju monster ve filmové historii a jeho příběh se stal nedílnou součástí Godzilla franchise. Jeho charakteristický vzhled a ničivá síla z něj činí hrozbu, se kterou se Godzilla a další monstra musí vypořádat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru