Silver Shield Mince 1 oz Stříbrná mince  keltské kuličky (Banshee)

Keltové

Keltové byli starověký indoevropský národ, který se rozšířil po celé Evropě v období od 500 př. n. l. do 1. století n. l. Byli známí svou pevnou vírou, svou vášnivou hudbou a svým bojovým uměním. Sídlili ve většině oblastí Evropy, včetně Velké Británie, Irska, Skandinávie, severozápadní Francie a Středomoří.

Keltové byli obdivováni pro svou odvahu a odhodlání. Byli slavní pro své bojování v oblastech, jako je například Galie a Británie, kde se střetávali s Římany. Jejich bojovníci byli také známí pro své neobyčejné bojové umění. Keltové byli známí svou vášnivou hudbou, která se skládala z nástrojů jako flétny, bubny a harfy. Keltové také vyvinuli systém run, který byl používán k tomu, aby se popsala jejich mytologie a historie.

Kulturní vliv Keltů v Evropě byl velký. Mnoho evropských měst je dnes pojmenováno po Keltových, například Dublin v Irsku. Keltové také přinesli do Evropy dobrou znalost kovářství, přímočaré stavby, krásnou módu a dokonce i systém zápisu.

Keltové zanechali hlubokou stopu v celé Evropě a jejich bohatá kultura je stále živá a viditelná. Keltové jsou dnes obdivováni pro jejich bojovnost a odvahu, jejich vášnivou hudbu a jejich obdivuhodnou kulturu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru