Katedrála svatého Víta

Katedrála svatého Víta je největším kostelem v Praze a jedním z nejvýznamnějších kostelů v České republice. Je součástí komplexu Pražského hradu a jeho postavení v historii je neoddiskutovatelné.

Katedrála byla postavena ve 14. století a byla postavena jako symbol moci království Českého. Katedrála byla postavena v gotickém stylu a její interiér je doplněn mnoha skvostnými uměleckými díly.

Katedrála je domovem pro mnoho slavných osobností a její interiér je vybaven několika sochami a obrazy. Některé z nejvýznamnějších jsou sochy svatého Víta a svatého Václava a obraz Panny Marie od Mistra Theodora z Pruska.

Katedrála svatého Víta je také domovem pro mnoho důležitých historických událostí. Je to místo, kde byla vyhlášena první česká ústava, kde byl pohřben Vaclav Havel a kde byl odsouzen Jan Hus.

Katedrála svatého Víta je stále ještě klíčovou součástí Pražského hradu a je jedním z nejvýznamnějších památek české historie. Jeho velikost a krása je fascinující a jeho postavení v české historii je neoddiskutovatelné.

Při výročí panování Karla IV byly vydané stříbrné a zlaté mince s motivem Katedrály svatého Víta.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru