Perth Mint John Wayne Barva 1 Oz

John Wayne

John Wayne (narozený jako Marion Robert Morrison , 26. května 1907 – 11. června 1979) byl americký herec, režisér a producent. Byl jednou z nejpopulárnějších a nejvlivnějších filmových hvězd 20. století. Je známý svým výrazným hlasem, chůzí a výškou.

Wayne se narodil v Winterset, Iowa, syn Clyde Leonard a Mary Alberta (Brown) Morrison. Vyrůstal na venkově, kde si vypěstoval lásku ke koním a přírodě. Byl Eagle Scout a v roce 1926 získal titul v angličtině na University of Southern California.

Wayne začal svou filmovou kariéru ve 20. letech 20. století, kdy se objevil v řadě němých filmů. Proslavil se v roce 1939 rolí Ringa Kida v klasickém westernu Dostavník. Poté hrál v dlouhém seznamu dalších westernů, včetně The Searchers, The Cowboys a True Grit. Hrál také v řadě válečných filmů, například Písky Iwo Jimy nebo Nejdelší den.

Wayne získal Oscara za nejlepšího herce za roli ve filmu True Grit v roce 1970. V roce 1979, tedy v roce své smrti, dostal čestného Oscara. Byl také příjemcem prezidentské medaile svobody v roce 1980.

John Wayne byl jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších herců své éry. Byl známý svou odvahou a silou, stejně jako svou schopností oživit jakoukoli postavu, kterou hrál. Slavit se bude ještě mnoho let.

Nabízíme stříbrnou minci John Wayne

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru