UNITED STATES MINT USA- americký olympijský tým

FED

Federální rezervní systém (také známý jako Federální rezervní systém nebo jednoduše Fed) je centrální bankovní systém Spojených států. Byl vytvořen 23. prosince 1913 přijetím zákona o Federálních rezervách poté, co řada finančních panik (zejména panika z roku 1907) vedla k touze po centrální kontrole měnového systému za účelem zmírnění finančních krizí. V průběhu let vedly události jako Velká hospodářská krize ve 30. letech 20. století a Velká recese během roku 2000 k rozšíření rolí a odpovědností Federálního rezervního systému.

Federální rezervní systém se skládá z několika vrstev. Je řízena prezidentem jmenovaná Rada guvernérů nebo Federální rezervní rada (FRB). FRB se skládá ze sedmi členů, jmenovaných prezidentem a potvrzených Senátem. Federální výbor pro volný trh (FOMC) je pověřen dohledem nad operacemi Federálního rezervního systému na volném trhu. Dvanáct regionálních federálních rezervních bank, které se nacházejí ve velkých městech po celé zemi, dohlíží na banky soukromého sektoru, aby zajistily, že fungují správně. Federální rezervní systém také dohlíží a reguluje bankovní průmysl a provádí měnovou politiku.

Federální rezervní systém poskytuje bankovnímu odvětví řadu služeb, včetně regulace úrokových sazeb a dostupnosti úvěrů, dohledu a regulace bank, poskytování bankovních služeb depozitním institucím a usnadnění plateb mezi bankami. Podporuje také stabilitu finančního systému a snaží se minimalizovat systémové riziko. Federální rezervní systém navíc slouží jako vládní bankéř, přijímá vklady od depozitních institucí a poskytuje finanční služby vládě USA.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru