9Fine Mint E.T. 40th Anniversary Coin 1 oz Niue

E.T

E.T. The Extra-Terrestrial je americký sci-fi film z roku 1982, který koprodukoval a režíroval Steven Spielberg. Vypráví příběh Elliotta (Henry Thomas), chlapce, který se spřátelí s mimozemšťanem, přezdívaným „E.T.“, který uvízl na Zemi. Elliott a jeho sourozenci pomáhají E.T. vrátit se na svou domovskou planetu a zároveň se ho snažit ukrýt před vládou.

Film obsahuje speciální efekty Carla Rambaldiho a Dennise Murena a hudbu složil John Williams. Byl to kritický i finanční úspěch, získal čtyři ceny Akademie, včetně nejlepší původní hudby, a stal se v době svého uvedení nejvýdělečnějším filmem všech dob. Znovu vyšel v letech 1985 a 2002 a na oslavu 20. výročí v roce 2002 byla vydána obnovená verze. V červnu 2005 jej Kongresová knihovna vybrala k uchování v Národním filmovém registru a považovala jej za „kulturně, historicky nebo esteticky významný“.

Odkaz filmu je udržován díky jeho vlivu na populární kulturu, pocty a reedice, stejně jako pokračování a prequel, E.T. II: Noční strachy a E.T. 3: Setkání s UFO. Od roku 2016 se připravuje divadelní hudební adaptace filmu

Také různé mincovny vydávají stříbrné a zlaté mince s tématikou E.T

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru