9Fine Mint Titanic 1 Oz

Titanic 

Titanic, přezdívaný „Titanic“ nebo „Gigant na moři“, byl britský oceánský parník, který se v dubnu 1912 potopil po svém prvním plavbě z Southamptonu do New Yorku. S plnou nákladní palubou a 2 200 pasažéry a posádkou na palubě se Titanic stal jedním z nejtragičtějších námořních neštěstí v historii.

Titanic byl postaven na zakázku společnosti White Star Line a byl vybaven nejnovější technologií a luxusními zařízeními. Před odplutím byl Titanic vyhlášen jako největší, nejluxusnější a nejbezpečnější loď své doby. Kvůli své velikosti a technickým vylepšením byl Titanic považován za námořní vzor.

Během svého prvního plavby byl Titanic 15. dubna 1912 nalezen a potopen ledovcem sestávajícím z jednoho milionu tun ledu. Během potopení zahynulo přibližně 1 500 lidí. Příčina nehody byla obecně přičítána přílišnému sebevědomí kapitána, který se rozhodl plout po nebezpečném ledovci při rychlé rychlosti. Kvůli nedostatku záchranných člunů byli mnozí pasažéři obětí neštěstí.

Po neštěstí bylo zjištěno, že Titanic byl nedostatečně vybaven čluny pro nouzové situace. To řídícím lodí vyvolalo ostré kritiky za nedostatečnou bezpečnostní opatření. Tato kritika vedla ke zvýšení bezpečnostních standardů na všech lodích. Na památku této tragické události byla postavena socha „Spravedlivost“ v New Yorku.

Titanic je dodnes jednou z nejslavnějších lodí v historii. Jeho tragická smrt vyvolala vlnu globálního soucitu a stala se symbolem nezdaru. Jeho příběh byl natočen v mnoha filmech, což tuto tragickou událost učinilo ještě známější.

V roce 2012 byla vydaná stříbrná mince s tématikou Titanic, omezená ražba pouze 1912 ks na celý svět o váze 1 Oz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru