The Perth Mint Australia 2021 Austrálie  Brumby BU 1 Oz

Brumby – Australský kůň

Brumby stříbrná mince je druh mince, která byla vydána v Austrálii v letech 1965 až 1966. Mince byla vyrobena ve spolupráci s mincovnou Royal Mint v Londýně a zdobí ji obrázek brumby, který je také známý jako Australský kůň.

Tato mince byla vydána jako součást komplexního programu v australské mincovní historii. Jako součást tohoto programu byly vydány tři různé brumby stříbrné mince. První mince měla hodnotu jedné libry a byla vyrobena v roce 1965. Druhá mince měla hodnotu dvou liber a byla vyrobena v roce 1966. Třetí mince měla hodnotu pěti liber a byla vyrobena v roce 1966.

Tato mince se vyznačuje jedinečným designem. Přední strana mince zobrazuje profil brumby a zadní strana mince zobrazuje australskou vlajku. Každá mince má také unikátní popis, který zahrnuje datum vydání, hodnotu mince, název mincovny a název mince.

Brumby stříbrné mince jsou oblíbené mezi sběrateli po celém světě. Jsou vzácné a proto jsou obvykle vysoce ceněné. Tyto mince jsou také považovány za dobrý nákup, protože mohou být uloženy jako investice a obvykle získávají hodnotu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru