Private Mint 1966 Panama Silver Balboa BU

Balboa stříbrné mince

Panama Balboa stříbrné mince byly vydány poprvé v roce 1923 a od té doby se staly nedílnou součástí panamské měny. Jsou pojmenovány po prvním prezidentovi Panamy, Donu Vasco Nuñez de Balboa. Tyto mince jsou vydávány ve hřivnách, dolarech a centech. Mince jsou vyrobeny z ryzího stříbra a jsou zdobeny portrétem Dona Vasco Nuñez de Balboa, který je na licenci od panamského ministerstva financí. Na opačné straně mince je nápis „República de Panama“, což je název státu. Tyto mince jsou velmi oblíbené u sběratelů, protože jsou vyrobeny z čistého stříbra a jsou velmi krásné.

Tyto mince jsou také velmi oblíbené u investorů, protože jejich hodnota je stabilní. Mince jsou vydávány jak vulkánovými, tak i nevulkánovými verzemi. Vulkánové verze jsou mince vyrobené z ryzího stříbra s černou patinou, která je vyrobena za použití určitého procesu. Nevulkánové verze jsou mince vyrobené z ryzího stříbra, ale bez patiny. Obě verze jsou stejně populární.

V posledních letech se Panama Balboa stříbrné mince staly velmi populární mezi sběrateli. Lidé často sbírají tyto mince, protože jsou krásné a mají historickou hodnotu. Mnoho investorů také využívá tyto mince jako investici, protože jejich hodnota je stabilní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru