Britannia Stříbrná mince 1 oz 2017

Britannia mince

Britannia mince je nejen pro sběratele ale také pro investory, kterou si můžete do své sbírky či portfolia pořídit. Stříbrná mince s hodnotou 1 liberu, která byla poprvé vydána v roce 1987. Je to oficiální měna Spojeného království a je k dispozici ve dvou různých velikostech – jako 1oz (1 unce) a jako 1/2 oz (1/2 unce).

Britannia mince je pojmenována po britské božstvo bohyni války, která byla znázorněna na obou stranách mince. Na přední straně mince je znázorněna britská královna Alžběta II. a na zadní straně mince je znázorněn bojový kůň Britannia. Obě strany mince jsou obklopeny latinským nápisem „DECUS ET TUTAMEN“, což znamená „čest a ochrana“.

Mince je vyrobena ze stříbra o čistotě 999,9/1000, což znamená, že je téměř bez vad. Mince má váhu 1 unce (31,1 gramu) nebo 1/2 unce (15,55 gramu).

Britannia mince jsou vydávány jako součást britského programu investičních mincí, který umožňuje investorům nakupovat a prodávat mince bez poplatků. Tyto mince jsou velmi oblíbené mezi sběrateli a investory po celém světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru