9Fine Mint Slitek S láskou 1 Oz

Těžba stříbra

Stříbro patří mezi nejstarší kovy, které byly vyčerpány během dlouhých období využití. Těžební průmysl stříbra se rozvinul již v počátku 15. století, kdy se začalo hlubinné těžení stříbra na několika místech v Evropě. První známá těžební lokalita se nacházela v oblasti obecně známé jako Španělsko a Švýcarsko.

Těžba stříbra byla v tomto období velmi nákladná a náročná. Pro její provádění byly potřeba velké počty dělníků, vybavení a materiálů. V té době nebyly k dispozici stroje ani moderní technologie, takže se musela těžit ručně.

Těžba stříbra se rozšířila do mnoha oblastí v Evropě a Americe. V 16. století bylo zdokumentováno mnoho stříbrných dolech v mnoha zemích, včetně Španělska, Itálie, Nizozemska, Portugalska, Mexika, Peru, Kolumbie a Kuba.

Těžba stříbra během 16. století byla velmi důležitá pro rozvoj průmyslu a obchodu. Stříbro bylo často využíváno jako platební prostředek, což umožnilo obchodníkům přepravovat cenné kovy mezi místy. Stříbro bylo také používáno k výrobě mincí, šperků a dalších důležitých výrobků.

Těžba stříbra se během třicetileté války výrazně snížila, ale po válce se opět rozšířila. V 18. století se stříbrná těžba rozšířila do nových oblastí, jako je Severní Amerika, Nový Svět a Austrálie.

Těžba stříbra na mnoha místech v Evropě a Americe trvala až do 19. století. V té době byly objeveny nové zdroje stříbra a nové technologie, které umožnily efektivnější těžbu. 20. století vidělo nárůst těžby stříbra v mnoha zemích po celém světě.

Stříbro je stále populárním kovem, který je ceněn pro jeho krásu a trvanlivost. I přes rozsáhlé těžby v průběhu staletí zůstává stříbro vysokou poptávkou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru