Tyrannosaurus

Tyrannosaurus je rod dinosaurů, kteří žili ve druhohorách ve východní Severní Americe. Byli obrovskými teropody a byli jedním z největších predátorů, kteří kdy žili. Většina známých druhů Tyrannosaurus byla vysoká asi 4 metry a měřila 8 až 12 metrů od hlavy po ocas. Vzhledem k velikosti byli jediní teropodi schopní přesunout svou hmotnost asi 1,8 tuny.

Tyrannosaurus byli vysoce inteligentní a měli dobře vyvinutý čich a sluch. Některé studie naznačují, že měli i dobře vyvinuté zrakem. Byli známí svou agresivitou a schopností lovit a zabíjet své kořisti.

Tyrannosaurus byli oblíbenou pozorností paleontologů, kteří se snažili rekonstruovat jejich chování a fyziologii. Fosílie Tyrannosaurus byly nalezeny v mnoha oblastech Severní Ameriky. Fosílie byly také objeveny v jiných oblastech, jako je Čína, Mongolsko a Rusko.

V současné době existuje mnoho studií, které se snaží rekonstruovat vývoj Tyrannosaurus a jeho příbuzných. Některé studie také zkoumají, jakým způsobem mohli Tyrannosaurus lovit a zabíjet.

V roce 2022 vydala

V roce 2022 vydala Česká mincovna minci pod názvem Tyrannosaurus o váze 1 Oz a celkovém nákladu 1000ks

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru