Royal Canadian Mint Mince-1968 - 1991 Kanada

Stříbrné mince

Stříbro bylo již od starověku používáno na výrobu mincí. Většina mincí byla v minulosti ražena z ryzího stříbra, které mělo různé úrovně čistoty. Některé starší mince byly vyrobeny z ryzího stříbra s čistotou až 99,9 %. Mnoho moderních mincí je vyrobeno ze směsi stříbra a jiných kovů, což zvyšuje jejich odolnost proti opotřebení a znehodnocení.

Vzhledem k tomu, že stříbro má vyšší hodnotu než mince vyrobené z jiných kovů, je obvykle používáno pro výrobu mince s vyšší hodnotou. Například americká dvacetidolarová mince je vyrobena ze směsi stříbra a mědi a má hodnotu vyšší než její nominální hodnota.

Stříbro je také obvykle používáno pro výrobu investičních mincí. Tyto mince mají stejnou nominální hodnotu jako běžné mince, ale jsou vyrobeny z ryzího stříbra nebo ze směsi stříbra a jiných kovů. Tyto mince jsou určeny pro investory, kteří chtějí investovat do stříbra, aniž by se museli zabývat těžbou a zpracováním ryzího stříbra.kle vyráběly z šedého stříbra, které je složené z 84-92% stříbra a zbývající části mědi. Stříbro bylo vysoce ceněné kvůli jeho schopnosti dobře se tvarovat a odolávat korozi. Díky tomu bylo ideální pro výrobu mincí a jiných předmětů.

Stříbrné mince byly obecně považovány za výhodné peníze, protože jejich hodnota byla snadno vážitelná. Měly také tendenci mít stálou hodnotu, což z nich dělalo ceněný zdroj bohatství.

Stříbrné mince se často používaly k obchodu a většina zemí měla vlastní standardní stříbrnou minci. Tyto mince se obvykle měly větší hodnotu než jejich hmotnost, protože byly vyrobeny z čistého stříbra a byly vybaveny oficiálním vyhlášením vlády.

Stříbrné mince byly v minulosti často používány jako zlaté mince. Během 19. století se zlaté mince staly obecně více dostupné, což vedlo k postupnému nahrazení stříbrných mincí.

V dnešní době jsou stříbrné mince používány jako investiční nástroj. Investoři se obvykle snaží nakoupit stříbrnou minci s nízkou měrnou cenou a prodávat ji za vyšší cenu, když cena stříbra vzroste.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru