Niue Island Shrek 20. výročí Barevná

Shrek

Shrek je americký počítačově animovaný film z roku 2001. Režíroval jej Andrew Adamson a Vicky Jenson, zatímco scénář napsali Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman a Roger S.H. Schulman. Film je adaptací stejnojmenného románu od Williama Steiga.

Film sleduje příběh obra Shreka, který se vydává na cestu, aby vyhledal princeznu Fiona a vrátil ji do svého domu. Cestou se setkává s přáteli, kteří mu pomáhají bojovat proti zlému lordu Farquaadovi a jeho armádě.

Shrek byl velkým komerčním úspěchem, získal více než 479 miliónů dolarů za celosvětové tržby a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2001. Film také obdržel pozitivní ohlasy od kritiků, kteří ho chválili za svůj vtip, animaci a soundtrack. Film byl nominován na Oscarovou cenu za nejlepší animovaný film a obdržel tři ceny Zlatý glóbus.

Shrek byl první animovaný film, který získal Zlatý glóbus za nejlepší film. Byl také prvním animovaným filmem, který se stal nejvíce vydělávajícím filmem roku a také prvním, který se stal nejvíce vydělávajícím animovaným filmem všech dob. Film se stal také inspirací pro několik následných dalších počítačově animovaných filmů, včetně Shrek 2 (2004), Shrek the Third (2007) a Shrek Forever After (2010).

Shrek byl také prvním filmem, který se stal součástí DreamWorks Animation’s Shrek Universe. Jeho úspěch vedl k vytvoření řady filmů, televizních pořadů, videohier, knih a dalších médií.

Byli vydány stříbrné mince které Vám také nabízíme v našem eshopu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru