Monnaie de Paris Stříbrná mince Shakespeare 1 oz 20 EUR 2022 Francie

Shakespeare

William Shakespeare (26. dubna 1564 – 23. dubna 1616) byl anglický dramatik, básník a herec. Je považován za jednoho z nejvlivnějších umělců všech dob a jeho díla se stala základem západní literatury.

Shakespeare se narodil ve městě Stratford-upon-Avon v Anglii. Jeho otec, John Shakespeare, byl úspěšný obchodník s oděvy. Bylo známo, že byl také členem místní rady. Williamova matka, Mary Ardenová, pocházela ze šlechtické rodiny. Shakespeare byl sedmým dítětem.

Shakespeare navštěvoval místní školu, kde se naučil latinu a několik dalších jazyků. V roce 1582 se oženil s Anne Hathawayovou, se kterou měl tři děti. Později se přestěhoval do Londýna, kde se stal úspěšným dramatikem a herečkou.

Shakespeare napsal téměř třicet divadelních her a tři sbírky básní. Jeho nejznámější hry zahrnují Romeo a Julie, Hamleta, Macbetha, Krále Leara a Othella. Spolu s díly Bena Johnsona a Christophera Marlowea přispěl k rozvoji anglické literatury.

V roce 1616 zemřel. Jeho díla jsou stále velmi populární a jeho hry jsou často hrány po celém světě. Shakespeare je také jedním z nejvíce adaptovaných autorů na filmovém plátně. Jeho díla byla také přeložena do více než 80 jazyků.

Nabízíme v našem eshopu zlatoproradost.cz stříbrnou minci William Shakespeare

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru