Severní Korea

Severní Korea je stát na východní straně poloostrova Korejského poloostrova. Je to jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Vláda Severní Koreje je autoritativní komunistická diktatura vedená dynastií Kimů. Od roku 1948, kdy byla založena, je země neustále ve stavu technického válčení s Jižní Koreou.

Severní Korea je veřejnosti známá jako jedna z nejrepresivnějších zemí světa. Země má přísný systém cenzury, kontroly a náboženského fanatismu. Svoboda projevu je v Severní Koreji omezená a obyvatelé jsou vystaveni násilí a porušování lidských práv od vlády.

Severní Korea je ekonomicky velmi závislá na Číně a Rusku. Mezinárodní sankce ze strany Spojených států a dalších zemí, které byly uvaleny na Severní Koreu kvůli jejímu jadernému programu, byly značně zhoršeny kvůli nedávnému politickému napětí.

V Severní Koreji je všeobecně velmi nízká úroveň života. Veřejné služby, jako je zdravotnictví a vzdělávání, jsou všeobecně velmi špatné. Průměrná délka života je v Severní Koreji jen 66 let. Nezaměstnanost je vysoká a většina obyvatel žije ve velké chudobě.

Severní Korea je vážným bezpečnostním rizikem pro své sousedy. V roce 2017 vyhlásila, že má funkční atomovou zbraň. Její rozšíření je nadále obrovskou obavou. Navíc Severní Korea je známá svým účastem v teroristických aktivitách a krádežích peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru