Sekhmet

Sekhmet je egyptská bohyně, která byla obvykle zobrazována jako lvice nebo lvice s lidskou hlavou. Byla bohyní zdraví, ochrany a války.

Podle egyptské mytologie byla Sekhmet dcerou boha slunce Ra a bohyně slunce Hathor. Její jméno znamená „stříbrnou“ a byla také známá jako „Dcera Horusova“, která byla vztažena k jejím bojovným schopnostem.

Sekhmet byla jednou z nejmocnějších egyptských bohyň. Byla považována za božstvo války, které se staralo o to, aby lidé žili v klidu a míru. Oblékala se do zbroje a nosila meč a luk, aby ochránila své lidi.

Bohyně Sekhmet měla také zvláštní schopnost uzdravovat nemoci. Měla být schopna vyčarovat léčivé lektvary, které by pomohly lidem při boji s nemocemi.

V egyptských mýtech byla Sekhmet také obětí bohů. Byla oběťována na oltáři, aby se předešlo hněvu bohů. Obětování Sekhmet bylo obvykle provedeno skrze oběti v podobě zvířat nebo lidí.

Sekhmet byla také bohyní lásky a vášně. Byla uctívána jako bohyně, která poskytuje lidem lásku a přijetí.

V egyptské kultuře byla Sekhmet často obrazována jako lvice. Tato symbolika byla založena na její schopnosti ochrany a války, kterou představoval lev.

Sekhmet byla také obrazem božské moci a síly. Byla obrazem, který představoval božskou sílu, která může být použita k dobru i k tomu, aby se lidem pomohlo.

Sekhmet je stále obdivována a uctívána v egyptské kultuře. Oběti jsou stále obětovány na její počest a mnoho lidí v Egyptě nosí symboly Sekhmet jako amulet na ochranu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru