Private Mint Stříbrná mince Rollinf Stones 1 Oz USA

Rolling Stones

The Rolling Stones je anglická rocková kapela, která vznikla v Londýně v roce 1962. První stabilní sestavu tvořili kapelník Brian Jones (kytara, harmonika, klávesy), Mick Jagger (zpěv, harmonika), Keith Richards (kytara, zpěv), Bill Wyman (baskytara), Charlie Watts (bicí) a Ian Stewart (klavír). Stewart byl odstraněn z oficiální sestavy v roce 1963, ale pokračoval v práci s kapelou jako smluvní hudebník až do své smrti v roce 1985.

Hlavní skladatelé kapely, Jagger a Richards, převzali vedení poté, co se manažerem skupiny stal Andrew Loog Oldham. Jones kapelu opustil necelý měsíc před svou smrtí v roce 1969, již byl nahrazen Mickem Taylorem, který zůstal až do roku 1974. Po Taylorově odchodu z kapely nastoupil v roce 1975 Ronnie Wood a pokračuje na kytaru v tandemu s Richardsem. Od Wymanova odchodu v roce 1993 sloužil Darryl Jones jako hostující baskytarista. The Stones neměli oficiálního klávesistu od roku 1963, ale příležitostně zaměstnávali session hudebníky jako Nicky Hopkins, Ian McLagan, Billy Preston a Chuck Leavell.

Rolling Stones byli v popředí britské invaze kapel, které se staly populární v USA v roce 1964 a byly identifikovány s mladistvou a rebelskou kontrakulturou 60. let. Skupina, která má kořeny v blues a raném rock and rollu, začala hrát cover verze, ale větší úspěch zaznamenala s vlastním materiálem. Po krátkém období experimentování s psychedelickým rockem v polovině 60. let se skupina vrátila ke svým „bluesovým“ kořenům s Beggars Banquet (1968).

Rolling Stones vydali 30 studiových alb, 25 živých alb a četné kompilace. Kapela o nich natočila také několik filmů, divadelní muzikál a několik videoher. Získali řadu ocenění a vyznamenání, včetně uvedení do Rock and Roll Hall of Fame v roce 1989 a UK Music Hall of Fame v roce 2004. Časopis Rolling Stone je zařadil na čtvrté místo v seznamu „100 největších umělců všech dob“ a jejich odhadované rekordní tržby přesahují 250 milionů. Vydali dvacet devět studiových alb, osmnáct živých alb a řadu kompilací.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru