Prezidenti USA

Prezidenti Spojených států jsou titulárními hlavami Spojených států. Od začátku existence USA v roce 1789 bylo dosud 45 prezidentů. Prvním prezidentem byl George Washington, který se stal prezidentem 30. dubna 1789. Dosavadním prezidentem je Joe Biden.

Prezidenti mají mnoho pravomocí a povinností. Musí vytvářet federální politiky a programy, vyhlašovat válku, udělovat milosti, podepisovat zákony, ratifikovat smlouvy s cizími státy a jmenovat úředníky. Kromě toho jsou také hlavními diplomaty země a představují USA na světové scéně.

Prezidenti se volí pomocí systému, který se nazývá voličská koláž. Každý stát má určitý počet voličů, kteří volí prezidenta každé čtyři roky. Vítězem voleb je toho, kdo získá nejvíce voličů.

Prezidenti mají také vliv na soudní systém USA. Mohou jmenovat soudce, kteří budou rozhodovat o zákonech.

Prezidenti mají také velký vliv na státní ekonomiku. Mohou jmenovat vládní úředníky a vytvářet ekonomické politiky, které mohou mít velký vliv na ekonomiku státu.

Prezidenti jsou také hlavními reprezentanty Spojených států v zahraničí. Udělají návštěvy zahraničních zemí, aby jednaly o smlouvách a obchodních dohodách. Jsou také zodpovědní za zahraniční politiku USA a udržují dobré vztahy se zahraničními partnery.

Jejich podobizny se objevují na mincích či bankovkách. Velice často jsou vydávány jako stříbrné nebo zlaté medaile k výročí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru