1 oz Platina - za sekundární trh (0

Platina mince

Platina mince jsou vzácné a ceněné mince, které se obvykle vyrobí z rafinované platiny. Tento druh mincí byl ve všech částech světa vyráběn již od 16. století a jsou dodnes ceněnou formou investice.

Platina mince se vyrábějí z různých typů rafinované platiny. Nejčastěji se používá rafinovaný platina s vysokým obsahem ruthenia. Na mince je vyraženo různých typů designů, často s královskými nebo jinými národními symboly. Pro doplnění hodnoty mincí je také obvyklé, že jsou na nich vyraženy i významné datumy či události.

Platina mince jsou obvykle vyrobena v různých hmotnostech a průměrech. Nejčastěji se vyrábí ve hmotnostech 1/20, 1/10, 1/4 a 1/2 unce. U některých platina mincí jsou dokonce vyrobeny i větší hmotnosti, a to až do 1 unce. Průměry mincí se liší podle hmotnosti a značky mincí.

Ceny platina mincí se obvykle pohybují v závislosti na hmotnosti a značce. Cena roste s hmotností, stejně jako s věhlasem výrobce. Cena se také liší podle stáří mincí, protože starší mince jsou ceněnější než ty novější.

Platina mince jsou oblíbenou formou investice, protože vykazují vyšší stabilitu než jiné druhy investic. Cena platina mincí se obvykle nezmění příliš často a rychle, což může být pro investorům přínosem. Investování do platina mincí je také velmi jednoduché, protože je snadné je pořídit a uchovávat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru