Private Mint Stříbrná mince Tesla: Tajemství vesmíru 1 Oz 100 dinárů 2023 Srbsko

2 344,59 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27608836
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Tato 1 oz 0,999 stříbrná mince ze Srbské republiky připomínající Nikolu Teslu je šestou mincí v sérii. Toto vydání se zabývá Teslovými komentáři, že „abyste znali tajemství vesmíru, přemýšlejte v pojmech energie, frekvence a vibrací“.
Zajímavosti mincí:
Obsahuje 1 unci jemného stříbra 0,999.
Ražba pouze 9 711. V mincovně vyprodáno!
Avers: Obsahuje ikonický obrázek Nikoly Tesly s rukou položenou na obličeji. Pod obrázkem je nápis „Electrical Visionary“ a „Powering The Future“. Poblíž vnějšího okraje mince je jméno Nikoly Tesly v angličtině a v srbské azbuce.
Rub: Obsahuje státní znak Republiky Srbsko uprostřed nahoře spolu s klenutým nápisem „Tajemství vesmíru“ a pod ním je trojúhelník složený z čísel 3, 6, 9 se slovy „Frekvence, vibrace a energie“ v mezi tím v odkazu na Teslovy komentáře naznačující tajemství vesmíru. Ve středu tohoto trojúhelníku je vír. Každá mince navíc zobrazuje váhu, ryzost a obsah stříbra spolu s datem a nominální hodnotou.
Suverénní mince podporovaná srbskou vládou.
Tloušťka: 3 mm
Průměr: 40,25 mm
Nikola Tesla
Tesla byl opravdu pozoruhodný člověk, který zasvětil svůj život objevování a navíc si užíval roli showmana. Tesla se stal známým jako vynálezce a své úspěchy dokonce předvedl celebritám a bohatým patronům ve své laboratoři. On byl také známý pro jeho showmanství na veřejných přednáškách.
Tesla se narodil a vyrůstal v rakouském císařství a v 70. letech 19. století získal pokročilé vzdělání v oboru strojírenství a fyziky a praktické zkušenosti získal na počátku 80. let 20. století prací v telefonii a v Continental Edison v novém energetickém průmyslu. V roce 1884 emigroval do Spojených států, kde se stal naturalizovaným občanem. Krátce předtím, než se prosadil sám, pracoval pro Edison Machine Works v New Yorku.
V roce 1887 se Tesla setkal se dvěma investory, kteří souhlasili s podporou vytvoření Tesla Electric Company. Založil laboratoř na Manhattanu, kde vyvinul indukční motor na střídavý proud, který vyřešil řadu technických problémů, které kazily jiné konstrukce. Když Tesla předvedl své zařízení na technické schůzce, společnost Westinghouse učinila opatření k licencování technologie a poskytla platbu předem a licenční poplatky za každou vyrobenou koňskou sílu.
Koncem 80. let 19. století zuřila takzvaná „Válka proudů“. Thomas Edison propagoval stejnosměrný proud a tvrdil, že je bezpečnější než AC. George Westinghouse podporoval střídavý proud, protože mohl přenášet energii na velké vzdálenosti. Protože se oba navzájem podbízeli cenám, Westinghouse postrádal kapitál. Vysvětlil obtíž a požádal Teslu, aby mu prodal své patenty za jedinou jednorázovou částku, s čímž Tesla souhlasil a vzdal se toho, co by bylo obrovské jmění, kdyby se jich držel.
Se světovou kolumbijskou výstavou z roku 1893, která se rýsovala v Chicagu, Westinghouse požádal Teslu, aby pomohl dodávat energii; měli by obrovskou platformu pro demonstraci předností AC. Tesla pomohl veletrhu osvětlit více žárovek, než bylo možné nalézt v celém městě Chicagu, a ohromil publikum řadou zázraků, včetně elektrického světla, které nevyžadovalo žádné dráty. Později Tesla také pomohla společnosti Westinghouse získat kontrakt na výrobu elektrické energie u Niagarských vodopádů, čímž pomohla postavit první velkou střídavou elektrárnu na světě.
Tesla žil v době, kdy svět požadoval výsledky, které byly praktické a ziskové spíše než revoluční. Do tohoto bodu Tesla většinu své kariéry strávil na mizině a nakonec zemřel bez peněz a sám v hotelovém pokoji v New Yorku.
Jedním z posledních darů Tesly světu byla věž poblíž New Yorku, která by poskytla bezplatnou bezdrátovou energii celému světu. Muž, který stavbu věže financoval, ji odstavil, když se dozvěděl, že nebude možné regulovat energii, což by znamenalo návratnost jeho investice.
Říká se, že vlastnil více než 300 patentů, z nichž některé z nejpozoruhodnějších jsou střídavý proud, elektromotory, dálkové ovládání, televize, rádio, rentgeny, mobilní telefony, robotika, lasery, turbínové motory, magnetický pohon, drony, adaptace solární energie, manipulace s počasím, částicové paprsky a elektromagnetická energie (Tesla cívka).
Dnes se kvůli Nikolovi Teslovi těšíme z mnoha úžasných vynálezů, které změnily svět. Jeho vynálezy nás nadále posouvají směrem k budoucnosti a zároveň zpochybňují a mění svět kolem nás.

Mincovna

Přejít nahoru