Native American mincovna

Indiánská ražba je forma ražby, kterou indiáni používali po staletí. Proces ražby mincí byl použit k vytvoření měny pro obchod a obchod, stejně jako k připomenutí zvláštních událostí. Indiánské mince byly často vyrobeny z kovů, jako je měď, stříbro a zlato, a často byly zdobeny motivy a symboly, které reprezentovaly kmen nebo národ.

Indiánská ražba se obvykle prováděla pomocí procesu známého jako ražení za studena. To zahrnovalo použití kladiva k úderu do polotovaru mince a vytvoření designu. Indiánské mince byly často jedinečné a obsahovaly symboly a vzory, které reprezentovaly kmenové příslušnosti, jako jsou zvířata nebo náboženské symboly. Indiánské mince byly také často vyráběny na památku zvláštních událostí, jako je podpis smluv.

Indiánské mince byly často vytvořeny pro použití jako platidlo, ale byly používány i pro jiné účely. Některé mince byly například používány k připomenutí zvláštních příležitostí, jako jsou svatby nebo narození. Některé mince byly navíc dány jako dárky na počest někoho nebo na památku zvláštní události nebo úspěchu.

Dnes se indiánské mince stále vytvářejí, i když se obvykle jako platidlo nepoužívají. Místo toho se používají jako sběratelské předměty nebo jako dárky. Mnoho indiánských kmenů má své vlastní ražební systémy, které jim umožňují vytvářet mince s vlastními symboly a vzory. To jim umožňuje vytvářet mince, které do návrhu mince začleňují jejich kulturu a tradice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru