Náklady na těžbu stříbra

Náklady na těžbu jedné unce stříbra se značně liší v závislosti na řadě faktorů, včetně ceny práce, vybavení a energie. Například v roce 2020 stála těžba jedné unce stříbra ve Spojených státech zhruba 20 dolarů.

V jiných částech světa, jako je Mexiko a Peru, jsou však náklady na těžbu stříbra mnohem nižší kvůli levnější práci, vybavení a nákladům na energii. V těchto oblastech může těžba jedné unce stříbra stát pouhých 9-15 dolarů.

Kromě toho mohou mít některé operace těžby stříbra vyšší výrobní náklady kvůli kvalitě rudy, kterou těží, nebo umístění jejich dolu. Například důl umístěný ve vzdálené nebo těžko dostupné oblasti může mít vyšší výrobní náklady kvůli nákladům na dopravu a infrastrukturu.

A konečně, náklady na těžbu stříbra mohou být ovlivněny i vládními nařízeními a daněmi. Tyto předpisy a daně mohou zvýšit náklady na těžbu a snížit zisky, které je těžba schopna dosáhnout.

Podle US Geological Survey bylo v roce 2019 pět zemí produkujících stříbro nejlépe Mexiko, Peru, Čína, Austrálie a Rusko. Mexiko mělo nejvyšší produkci 5 800 metrických tun, následovalo Peru s 5 500 metrickými tunami, Čína 4 700 metrických tun, Austrálie 4 600 metrických tun a Rusko 4 400 metrických tun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru