Royal Mint Stříbrná mince Myths and Legends - Maid Marian 1 Oz 2022 Velká Británie

Maid Marian

Maid Marian je legendární postava z anglického folklóru a příběhů Robina Hooda. Často je zobrazována jako milostná záliba Robina Hooda a šlechtična, která se zaplete do jeho aktivit psanců.

Podle legend je Maid Marian zobrazena jako krásná a temperamentní mladá žena, která sídlí v Sherwoodském lese, kde žije Robin Hood a jeho skupina veselých mužů. Typicky je popisována jako nezávislá postava s pevnou vůlí, která sdílí ideály spravedlnosti a rovnosti Robina Hooda.

Přesná role a charakteristiky služebné Marian se v různých verzích příběhů o Robinu Hoodovi liší. V některých verzích je zobrazena jako odvážná a zručná lukostřelkyně, která se aktivně účastní dobrodružství kapely. V jiných je zobrazována spíše jako pasivní postava, čekající na návrat Robina Hooda a poskytující podporu na dálku.

Původ Maid Marian jako postavy není zcela jasný a neobjevila se v prvních baladách o Robinu Hoodovi. Prosadila se však v pozdějších adaptacích, jako jsou divadelní hry a romány, a stala se nedílnou součástí legendy o Robinu Hoodovi.

V průběhu let byla Maid Marian zobrazována v různých formách médií, včetně literatury, divadelních her, filmů a televizních pořadů. Byla zobrazena jako silná a nezávislá postava, stejně jako dívka v nouzi v závislosti na interpretaci.

Role služebné Marian často slouží k zlidštění Robina Hooda, poskytuje romantický zájem a dodává jeho příběhu emocionální rozměr. Je trvalou postavou, která je i nadále oslavována jako symbol lásky, loajality a boje proti nespravedlnosti ve folklóru Robina Hooda.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru