New Zealand Mint Kleopatra  1 Oz

Kleopatra

Kleopatra VII. byla poslední královna starověkého Egypta. Narodila se přibližně v roce 69 př. n. l. a vládla Egyptu v letech 51-30 př. n. l. Byla členkou dynastie Ptolemaiovců, která vládla Egyptu po smrti Alexandra Velikého.

Kleopatra byla známá svou krásou, inteligencí a politickou zručností. Byla také mimořádně vzdělaná žena a mluvila několika jazyky. Je nejvíce známá svým vztahem s římským císařem Juliem Caesarem a později s Markem Antoniem. Její vztahy s těmito mocnými muži měly velký vliv na politickou situaci ve starověkém Římě a Egyptě.

Kleopatra se stala známou i svou smrtí. Po porážce Marka Antonia v bitvě u Actia v roce 31 př. n. l. spáchala spolu s ním sebevraždu. Podle legendy nechala hada přinést do svého úkrytu a nechala se jím uštknout, což vedlo k její smrti.

Kleopatra zanechala bohaté dědictví ve světové historii a stala se jednou z nejznámějších ženských postav starověkého světa. Je předmětem mnoha uměleckých děl, literatury a filmů a její příběh je stále inspirací pro umělce a historiky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru