Josef Václav Myslbek

Myslbek je jedním z nejstarších českých umělců. Narodil se v roce 1868 v malé vesnici v jižních Čechách a vyrostl v malém městečku na jihu Čech. Od malička byl fascinován krásou přírody a byl velmi talentovaný. Studoval malířství a sochařství na akademii vídeňské. Následně se stal jedním z nejpopulárnějších malířů a sochařů v České republice.

Myslbekova práce byla inspirována klasickou řeckou a římskou estetikou. Jeho nejznámějším dílem je pak Pražský hrad. Když se ho ujala vláda, Myslbek provedl úpravy, které změnily vzhled hradu. Díky Myslbekovi se hrad stal důstojnou rezidencí prezidenta.

Kromě toho, Myslbek pracoval také na různých dalších projektech. Stál u zrodu Národního muzea a Slavíkova náměstí v Karlově Studánce. Jeho díla jsou nyní vystavena v mnoha muzeích po celém světě.

Myslbek zemřel v roce 1925. Byl to významný umělec, který se zapsal do dějin českého umění. Dodnes jeho díla obdivují miliony lidí po celém světě.

Jeho díla se objevují na stříbrných a zlatých mincí. Také v roce 1972 k výročí 50. úmrtí byla vydaná mince v hodnotě 50 Kčs s jeho podobiznou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru