General Motors

General Motors (GM) je jedním z největších výrobců automobilů na světě. Společnost byla založena v roce 1908 v Detroitu, Michigan, a má sídlo v Detroitu. GM prodává automobily pod značkami jako Chevrolet, Buick, Cadillac a GMC. V současnosti má GM několik divizí a výrobních závodů ve Spojených státech, Evropě, Asii a Jižní Americe.

General Motors se zabývá výrobou aut, dodávkových vozidel, motocyklů, komerčních vozů, zásobovacích vozidel, nákladních vozidel a letadel. Společnost má více než 200 milionů akcií, které jsou obchodovány na burze cenných papírů. GM je také vlastníkem několika dalších automobilových značek, jako jsou Opel, Vauxhall a Holden.

Společnost se také specializuje na výrobu a prodej součástí a příslušenství k motorovým vozidlům. Za rok 2019 měla GM tržby ve výši 135 miliard dolarů. Společnost má také více než 180 000 zaměstnanců po celém světě.

GM rovněž spolupracuje s jinými společnostmi na vývoji nových technologií, které mohou pomoci zlepšit výkon vozidel a snížit jejich uhlíkovou stopu. Příklady takových technologií zahrnují hybridní vozidla, čistší hořáky a vozidla na bázi vodíku. GM se také specializuje na vývoj vozidel na autonomní jízdu.

V našem eshopu zlatoproradost.cz najdete mnoho stříbrných mincí s tématikou General Motors.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru