Egyptský bohové – Isis

Isis je jedním z nejstarších a nejznámějších bohů starověkého Egypta. Její jméno je odvozeno z egyptského slova „Aset“, což znamená trůn. Je to bůh moudrosti, magie, léčení, starostlivosti a lásky. Je vnímána jako matka boha Hora a jeho sourozenci Sobek a Neft.

Isis byla první bohyní, která byla uctívána v celém Egyptě. Její obraz vyobrazený v soškách a bustách se datuje až do 4. tisíciletí př. n. l. Isis byla také jednou z nejdůležitějších postav v antickém Egyptě. Podle mýtů byla Isis manželkou boha Osirise, matkou boha Hora a sestrou boha Seta. Isis byla známá tím, že pomáhala lidem a ochraňovala je.

Isis byla obdivována jak v pohanském, tak v křesťanském světě. Křesťané se k ní obraceli, když potřebovali pomoc nebo útěchu. Legendy o Isis byly tak silné, že se její obraz stává součástí mnoha moderních kultur. Vůle Isise, aby pomohla lidem, byla tak silná, že se stala symbolem lásky, naděje a spásy.

Isis je tedy jedním z nejznámějších egyptských bohů. Je jí připisována moudrost a moc, která ochraňuje lidi a pomáhá jim v nouzi. I když se její vliv změnil v průběhu staletí, její obraz pořád inspiroval a uctíval mnoho lidí po celém světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru