Akvamarín - 3

Aqvamarín polodrahokam

Aqvamarín je vzácný polodrahokam, který se vyznačuje krásným modrozeleným odstínem, podobně jako tyrkysová. Jeho název je odvozen od latinského slova „aqua marina“, což znamená „mořská voda“, což odkazuje na jeho barvu připomínající moře.

Aqvamarín patří mezi odrůdy minerálu zvaného berylový, který je silikátový minerál obsahující hliník, beryllium, křemík a kyslík. Jeho modrozelený odstín je způsoben přítomností stopových prvků, zejména železa.

Tento drahokam je oblíbený pro svou krásu a jemnost. Je hodnocen na 7,5-8 na Mohsově stupnici tvrdosti, což znamená, že je dostatečně tvrdý, aby byl vhodný pro šperky. Aqvamarín se často používá ve špercích, jako jsou náhrdelníky, náušnice, prsteny a náramky.

Tradičně se aqvamarín spojuje s vlastnostmi jako klid, mír a emocionální vyrovnanost. Věří se, že má léčivé účinky na hrdlo, dýchací cesty a oči. Tento drahokam je také spojován s mořskými symboly a často se nosí jako talisman pro ochranu při plavbě nebo cestování po moři.

V oblasti trhu s drahokamy se aqvamarín hodnotí na základě kvality barvy, čistoty, velikosti a brusu. Nejvyšší hodnota je přisuzována intenzivnímu modrozelenému odstínu bez viditelných inkluzí (vnitřních vad) a dobře provedenému brusu.

Je třeba mít na paměti, že informace o ceně a dostupnosti aqvamarínu se mohou časem měnit v závislosti na nabídce, poptávce a dalších faktorech na trhu s drahokamy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru